58 718 92 53
Pn-Pt 08:00-17:00

W celu poprawnego korzystania z serwisu bezpieczny.pl zalecamy używanie nowszych wersji przeglądarek.

Blog

bezpieczny.pl

Gdy wypadki chodzą po ludziach, to ludzie chodzą po lekarzach

Przysłowia mądrością narodu, a wśród nich perełka: „Gdybyś wiedział, że się przewrócisz, to byś usiadł”. No właśnie, nieszczęśliwe wypadki są nieplanowane, a co najgorsze - są nieoczekiwane. Konsekwencje nieszczęśliwego wypadku mogą być wręcz fatalne.

Sam fakt posiadania ubezpieczenia przed wypadkiem nie chroni - to oczywiste. Ale wypłata odszkodowania, w pewnym stopniu może złagodzić jego skutki.

Poznaj Pana Tadka. Pan Tadek jest programistą komputerowym. Na co dzień ma siedzący tryb pracy. Nie można zatem się dziwić, że Pan Tadek tęsknie wypatruje weekendu, by móc z rodziną wybrać się na rowerową przejażdżkę. Niestety, pewna niedziela zapadnie w pamięć Panu Tadkowi na długo. Spadł z roweru tak niefortunnie, że złamał nogę. Pech, po prostu pech. Noga unieruchomiona na kilka tygodni, ale w zasadzie to początek leczenia, bo potem Pana Tadka czeka długotrwały proces rehabilitacji. Pan Tadek jest unieruchomiony, ból jest tak dokuczliwy, że musi zostać na zwolnieniu lekarskim. Przydałby się w tym czasie dodatkowy zastrzyk finansowy. Niestety po odszkodowanie, do swojego ubezpieczyciela może się zgłosić dopiero, gdy zakończy leczenie. A kiedy zakończy leczenie? Na pewno nie za miesiąc, ani za trzy miesiące, najwcześniej za rok, a może i za dwa lata… Pewne jest jedno, naczeka się Pan Tadek na powrót do zdrowia i wypłatę odszkodowania. Oj, naczeka…

Dlaczego tak jest?

Towarzystwa Ubezpieczeniowe, przed wypłatą świadczenia, oczekują, by klient dostarczył dokumentację medyczną potwierdzającą trwały uszczerbek na zdrowiu i inne dokumenty potwierdzające zasadność roszczenia. Wówczas Towarzystwo może zdecydować o stopniu (procencie) uszczerbku, a w niektórych przypadkach posiłkuje się opinią wskazanego przez siebie lekarza orzecznika lub wynikami zleconymi przez siebie badań medycznych. Tak, poszkodowany może zostać skierowany przez Towarzystwo na jeszcze inne badania, gdy lekarz orzecznik będzie miał problem z klasyfikacją stopnia uszczerbku. A to dlatego, że w tabelach określających wysokość uszczerbku na zdrowiu Towarzystwa przedstawiają szerokie przedziały procentowe za dany uszczerbek. Przedział ten to może być różnica nawet kilkunastu procent. Poszkodowany do końca nie może być pewien na ile procent lekarz orzecznik oceni jego szkodę.

Jednak, co najważniejsze, wszystkie procedury odnośnie wypłaty odszkodowania u innych Ubezpieczycieli mogą być uruchomione dopiero PO ZAKOŃCZENIU okresu leczenia i rehabilitacji, bo tylko wtedy Ubezpieczyciel jest w stanie określić procent uszczerbku na zdrowiu. Owszem, czasami istnieje możliwość wypłaty części świadczenia, gdy leczenie i rehabilitacja trwa dłużej niż np. kilka miesięcy, ale to oczywiście zależne, czy dane Towarzystwo dopuszcza taką możliwość.

Przecież to bez sensu!

Pan Tadek pieniądze z odszkodowania powinien otrzymać jak najszybciej. Więcej. Pan Tadek od razu powinien wiedzieć w jakiej wysokości należy mu się odszkodowanie z tytułu złamania nogi.

Filozofia bezpieczeństwa i prostoty, czyli więcej niż standard.

Bezpieczny.pl dba o komfort swoich Klientów. Tylko z nami zarówno Pan Tadek jak i Ty macie gwarancję, że od razu po rozpoznaniu swojego urazu można zwrócić się do AXA o wypłatę odszkodowania.

AXA, w Ogólnych Warunkach zawarła bardzo rozbudowaną i przejrzystą tabelę świadczeń z tytułu uszczerbków lub uszkodzeń ciała na skutek nieszczęśliwego wypadku. Dodatkowo OWU mówi wyraźnie, iż: „Warunkiem rozpatrzenia świadczenia jest dostarczenie dokumentacji medycznej potwierdzającej zajście zdarzenia. Procent uszczerbku lub uszkodzenia ciała jest ustalany na podstawie dokumentacji medycznej. (…)”1.

W sytuacji, gdy złamana noga jest faktem, Pan Tadek od razu powinien przesłać, za pośrednictwem Bezpieczny.pl formularz zgłoszenia szkody i lekarskie potwierdzenie odniesionego urazu. Wówczas mógłby maksymalnie skupić się na szybkim powrocie do zdrowia nie martwiąc się dodatkowo o swoje finanse.

Bezpieczny.pl i AXA nie narażają Klientów na stresującą walkę o swoje. Bezpieczny.pl stawia Klienta i Jego problemy na pierwszym miejscu.


1 Źródło: Wyciąg z Ogólnych warunków dodatkowego grupowego ubezpieczenia na wypadek uszczerbku lub uszkodzenia ciała Ubezpieczonego w następstwie nieszczęśliwego wypadku INDEKS GUUC/12/09/01 zmienionych umową generalną nr 2 dla Grup Nieformalnych

Do góry