Ubezpieczenie nieruchomości

OC w życiu prywatnym, dodatek do ubezpieczenia nieruchomości

OC w życiu prywatnym - ochrona roszczeń osób trzecich

Odpowiedzialność Cywilna to nie tylko temat dla kierowców, OC w życiu prywatnym daje pełną ochronę wobec roszczeń osób trzecich, których dotknęła szkoda wyrządzona przez nas lub nasze mienie bez naszej woli. Poniżej kilka przykładów:

  • Twój jamnik to najłagodniejszy piesek na całym osiedlu, ale nie wiedzieć czemu porwał spodnie sąsiadowi. Trzeba za szkodę zapłacić.
  • Przecież to nowa pralka, ale w trakcie prania wylała wodę. Zniszczyła nie tylko kafle, ale także zalało sąsiadów. Za remont trzeba zapłacić.
  • Gdy przechodzień złamie nogę na oblodzonym chodniku przed Twoją posesją za koszty leczenia… trzeba zapłacić.

Czy koszt naprawy powyższych szkód jest wysoki? Nawet jeśli obiektywny koszt wstawienia wybitej szyby nie jest wysoki, to nieszczęśliwego wypadku nie jesteśmy wstanie zaplanować, więc niespodziewane wydatki mogą znacznie nadwyrężyć domowy budżet.

Ubezpieczenia online - bezpieczny.pl

Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym może uchronić także od zdarzeń znacznie większego kalibru niż te opisane wcześniej. W ostatnich latach anomalie pogodowe są notorycznym zjawiskiem. Wiadomości prawie codziennie uwzględniają newsa, że któryś region został zalany, gdzieindziej spadł grad wielkości jajek. Regularnie słychać o wichurach, uderzeniach piorunów i innych zjawiskach meteorologicznych brzemiennych w skutki (np. nagle cała miejscowość zostaje odcięta od prądu, a domy mieszkalne są tak zniszczone że nie nadają się do zamieszkania i choć minęło już wiele lat to chyba wszyscy pamiętamy skutki powodzi z 1996r).

A co w sytuacji gdy na posesji domu jednorodzinnego stoi huśtawka dla dziecka, sezonowa altana, blaszany garaż, i na skutek nagłej i silnej wichury te elementy zostaną wywiane i zniszczą dom sąsiada i jego samochód zaparkowany na podjeździe? I wskutek tej samej wichury zostanie zniszczony nasz dach? Koszty naprawy własnego domu i naprawy zniszczeń na posesji sąsiada mogą być zatrważające.

Co gdy np. dojdzie do wybuchu butli gazowej w domku-bliźniaku...

Nie trzeba mieć bogatej wyobraźni, by takie przykłady z życia wzięte mnożyć. A że ludzie dbają o dobra materialne, zdobyte z niemałym trudem, pewne jest że dochodzić będą naprawy wyrządzonych szkód. Coraz większa świadomość prawna społeczeństwa i coraz większa świadomość dochodzenia swoich praw, jak również łatwy dostęp do informacji z pewnością drogę do realizacji roszczeń ułatwi.

Wykupienie polisy ubezpieczenia nieruchomości z rozszerzeniem o OC w życiu prywatnym, który z pewnością da komfort psychiczny, nie tylko gdy będziemy ofiarami nieprzewidzianego zdarzenia, ale także gdy będziemy sprawcą szkody.

Zapraszamy do zapoznania się i skorzystania z naszej oferty.

Jan Bezpieczny Pośrednik

Cześć!

Potrzebujesz pomocy przy wyborze ubezpieczenia?

Nasza konsultantka Ewa jest teraz dostępna. Zadzwoń do niej na podany poniżej numer. +48 536571950