Podróże zagraniczne dla aktywnych

Dla wszystkich wyjeżdżających i wypoczywających za granicą z możliwością rozszerzenia o:

 1. ? sporty wysokiego ryzyka
 2. Sporty wysokiego ryzyka - amatorskie uprawianie sportów:
  1) górskich: jazda na nartach lub snowboardzie poza oznakowanymi trasami, heliskiing, heliboarding, skoki narciarskie, freeskiing, kolarstwo górskie, downhill, speleologia, wspinaczka górska i skałkowa,
  2) powietrznych: baloniarstwo, lotniarstwo, motolotniarstwo, paralotniarstwo, spadochroniarstwo, szybownictwo, BASE jumping,
  3) motorowych: jazda na quadach, sporty motorowe i motorowodne, motocross,
  4) wodnych: jazda na nartach wodnych, wakeboarding, jazda na skuterach wodnych, nurkowanie z wykorzystaniem sprzętu specjalistycznego, nurkowanie na zatrzymanym oddechu (free diving), rafting i inne sporty wodne uprawiane na rzekach górskich, surfing, windsurfing, kitesurfing,
  5) street luge, skoki na gumowej linie, parkour, mountainboarding, biegi powyżej dystansu półmaratonu.

  Za sporty wysokiego ryzyka uważa się również udział w polowaniach na zwierzęta, uczestniczenie w wyprawach do miejsc charakteryzujących się ekstremalnymi warunkami klimatycznymi lub przyrodniczymi typu: pustynia, busz, bieguny, dżungla, góry powyżej 5500 m n.p.m. od podstawy do najwyższego szczytu, wyjazd w tereny lodowcowe albo śnieżne wymagające użycia sprzętu asekuracyjnego.

 3. ? wyczynowe uprawianie sportu
 4. Wyczynowe uprawianie sportu - udział w zawodach albo imprezach i obozach kondycyjnych i szkoleniowych, również w ramach przynależności do klubów sportowych, związków i organizacji sportowych , niezależnie od faktu czerpania dochodu z uprawianej dyscypliny sportu (zaliczamy do niego również zawodowe uprawianie sportu). Z zakresu wyczynowego uprawiania sportu wyłączone są sporty wymienione w wyłączeniach odpowiedzialności.

 5. ? narciarstwo, snowboarding
 6. Narciarstwo / Snowboarding - amatorskie uprawianie sportu: narciarstwo i snowboarding – aktywność Ubezpieczonego, której celem jest odpoczynek i rozrywka.

 7. ? sprzęt sportowy
 8. Sprzęt sportowy - ubezpieczamy sprzęt sportowy będący własnością Ubezpieczonego w postaci:
  1) nart do uprawiania wszelkich odmian narciarstwa wraz z wiązaniami, butami i kijami narciarskimi;
  2) deski do uprawiania wszelkich odmian snowboardu wraz z wiązaniami i butami;
  3) deski do uprawiania surfingu wraz ze statecznikiem (finy) i smyczą (leash);
  4) deski do uprawiania windsurfingu wraz z masztem, żaglem i trapezem;
  5) deski do uprawiania kitesurfingu wraz z latawcem, bar i trapezem,
  6) specjalistycznego sprzętu do nurkowania: ABC nurkowe (maska, fajka, płetwy), butla i zestawy butlowe, automat oddechowy, kompensator pływalności (jacket) do regulacji/kontroli pływalności, system balastowy, skafander nurkowy mokry lub suchy, komputer nurkowy, głębokościomierz, manometr

W zakresie:

 • Dla osób podróżujących indywidualnie lub w grupie do 10 osób
 • Polisa pokrywa koszty leczenia i usług assistance za granicą również w przypadku zachorowania na Covid-19, do sum wskazanych na umowie ubezpieczenia.
 • Koszty leczenia zaostrzenia chorób przewlekłych w podstawowym zakresie ubezpieczenia.
 • W zakresie ochrony sporty uprawiane amatorsko, np. pływanie, jazda na rowerze, jogging, koszykówka, siatkówka, siatkówka plażowa, nurkowanie bez specjalistycznego sprzętu.
 • Możliwość rozszerzenia zakresu ubezpieczenia m.in. o sporty wysokiego ryzyka (m.in. jazda na quadach, jazda na skuterach wodnych, nurkowanie z wykorzystaniem sprzętu specjalistycznego, surfing, windsurfing, kitesurfing) oraz o ubezpieczenie sprzętu sportowego (deski surfingowej, sprzętu do nurkowania, nart, deski snowboardowej oraz osprzętu i ekwipunku).
 • W zakresie ubezpieczenia odpowiedzialność za zdarzenia powstałe w wyniku spożycia alkoholu w kosztach leczenia, NNW, assistance a także w Odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym.
 • W przypadku dalekich podróży lub podróży do krajów wysoko rozwiniętych, a także uprawiania sportów wysokiego ryzyka lub wyczynowego uprawiania sportów rekomendujemy wykupienie wariantu z wyższymi sumami ubezpieczenia.
 • 10% zniżki na zakup ubezpieczenia z użyciem kodu rabatowego Pośrednika.

Przykładowe sytuacje, w których możemy Ci pomóc podczas podróży:

 • W razie nagłego zachorowania, np.: gdy doznasz poparzenia słonecznego, zatrujesz się próbując lokalnych specjałów, pływając dostaniesz zapalenia spojówek lub ucha, lub nieopatrznie wejdziesz na jeżowca – znajdziemy za Ciebie odpowiednią placówkę medyczną (prywatną lub państwową) i pokryjemy koszty leczenia.
 • W przypadku zaostrzenia choroby przewlekłej, pokryjemy koszty leczenia do 100% sumy ubezpieczenia kosztów leczenia wskazanej w umowie ubezpieczenia w podstawowym zakresie ubezpieczenia.
 • Pokrywamy koszty pobytu na kwarantannie lub izolatorium, jeśli jest on zalecony i organizowany przez służby medyczne danego Państwa, w przypadku nagłego zachorowania potwierdzonego testem diagnostycznym na jednostkę chorobową zaliczaną w czasie podróży zagranicznej do chorób pandemicznych przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) - COVID-19.
 • Organizujemy i pokrywamy koszty transportu do Polski do wysokości sumy ubezpieczenia assistance – odrębna suma niepomniejszająca sumy ubezpieczenia kosztów leczenia.
 • Jeśli Twój bagaż zostanie uszkodzony albo zniszczony na skutek kradzieży jego zawartości, lub zaginie gdy znajdował się pod opieką przewoźnika np. na lotnisku – wypłacimy Ci należne odszkodowanie.
 • Jeżeli Twoje dziecko zniszczy pamiątkę w sklepie lub zbije lusterko w samochodzie grając w piłkę – pokryjemy poniesione przez Ciebie koszty.
Sprawdź cenę lub kup online
Jan Bezpieczny Pośrednik