NNW w Polsce

NNW w Polsce oraz do 50 km poza terytorium Polski z możliwością rozszerzenia ochrony o:

 1. ? sporty wysokiego ryzyka
 2. Sporty wysokiego ryzyka - amatorskie uprawianie sportów:
  1) górskich: jazda na nartach lub snowboardzie poza oznakowanymi trasami, heliskiing, heliboarding, skoki narciarskie, freeskiing, kolarstwo górskie, downhill, speleologia, wspinaczka górska i skałkowa,
  2) powietrznych: baloniarstwo, lotniarstwo, motolotniarstwo, paralotniarstwo, spadochroniarstwo, szybownictwo, BASE jumping,
  3) motorowych: jazda na quadach, sporty motorowe i motorowodne, motocross,
  4) wodnych: jazda na nartach wodnych, wakeboarding, jazda na skuterach wodnych, nurkowanie z wykorzystaniem sprzętu specjalistycznego, nurkowanie na zatrzymanym oddechu (free diving), rafting i inne sporty wodne uprawiane na rzekach górskich, surfing, windsurfing, kitesurfing,
  5) street luge, skoki na gumowej linie, parkour, mountainboarding, biegi powyżej dystansu półmaratonu.

  Za sporty wysokiego ryzyka uważa się również udział w polowaniach na zwierzęta, uczestniczenie w wyprawach do miejsc charakteryzujących się ekstremalnymi warunkami klimatycznymi lub przyrodniczymi typu: pustynia, busz, bieguny, dżungla, góry powyżej 5500 m n.p.m. od podstawy do najwyższego szczytu, wyjazd w tereny lodowcowe albo śnieżne wymagające użycia sprzętu asekuracyjnego.

 3. ? wyczynowe uprawianie sportu
 4. Wyczynowe uprawianie sportu - udział w zawodach albo imprezach i obozach kondycyjnych i szkoleniowych, również w ramach przynależności do klubów sportowych, związków i organizacji sportowych , niezależnie od faktu czerpania dochodu z uprawianej dyscypliny sportu (zaliczamy do niego również zawodowe uprawianie sportu). Z zakresu wyczynowego uprawiania sportu wyłączone są sporty wymienione w wyłączeniach odpowiedzialności.

 5. ? narciarstwo, snowboarding
 6. Narciarstwo / Snowboarding - amatorskie uprawianie sportu: narciarstwo i snowboarding – aktywność Ubezpieczonego, której celem jest odpoczynek i rozrywka.

 7. ? sprzęt sportowy
 8. Sprzęt sportowy - ubezpieczamy sprzęt sportowy będący własnością Ubezpieczonego w postaci:
  1) nart do uprawiania wszelkich odmian narciarstwa wraz z wiązaniami, butami i kijami narciarskimi;
  2) deski do uprawiania wszelkich odmian snowboardu wraz z wiązaniami i butami;
  3) deski do uprawiania surfingu wraz ze statecznikiem (finy) i smyczą (leash);
  4) deski do uprawiania windsurfingu wraz z masztem, żaglem i trapezem;
  5) deski do uprawiania kitesurfingu wraz z latawcem, bar i trapezem,
  6) specjalistycznego sprzętu do nurkowania: ABC nurkowe (maska, fajka, płetwy), butla i zestawy butlowe, automat oddechowy, kompensator pływalności (jacket) do regulacji/kontroli pływalności, system balastowy, skafander nurkowy mokry lub suchy, komputer nurkowy, głębokościomierz, manometr

W zakresie:

 • Dla osób podróżujących indywidualnie/grupowo lub z rodziną.
 • Zakresem ubezpieczenia objęte są następstwa nieszczęśliwych wypadków, które wydarzyły się w trakcie podróży krajowej w trakcie trwania umowy ubezpieczenia.
 • Koszty leczenia następstw nieszczęśliwych wypadków w standardzie ochrony.
 • W zakresie ochrony sporty uprawiane amatorsko, np. pływanie, jazda na rowerze, jogging, koszykówka, siatkówka, siatkówka plażowa, nurkowanie bez specjalistycznego sprzętu.
 • Możliwość rozszerzenia zakresu ubezpieczenia m.in. o sporty wysokiego ryzyka (m.in. jazda na quadach, jazda na skuterach wodnych, nurkowanie z wykorzystaniem sprzętu specjalistycznego, surfing, windsurfing, kitesurfing) oraz o ubezpieczenie sprzętu sportowego (deski surfingowej, sprzętu do nurkowania, nart, deski snowboardowej oraz osprzętu i ekwipunku).
 • W zakresie ubezpieczenia odpowiedzialność za zdarzenia powstałe w wyniku spożycia alkoholu w kosztach leczenia, NNW, assistance a także w Odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym.
 • Ochrona ubezpieczeniowa działa również za granicą - do 50 km od granic Polski.
 • 10% zniżki na zakup ubezpieczenia z użyciem kodu rabatowego Pośrednika.

Przykładowe sytuacje, w których możemy Ci pomóc podczas podróży:

 • W razie nieszczęśliwego wypadku wypłacimy Ci odszkodowanie z tytułu doznanego uszczerbku na zdrowiu.
 • Pokryjemy koszty leczenia następstw nieszczęśliwych wypadków, powstałych podczas podróży na terenie Rzeczypospolitej Polskiej oraz w obszarze strefy przygranicznej Państw sąsiadujących z Polską sięgającej ni dalej niż 50km od wspólnej granicy. Niezbędne z medycznego punktu widzenia koszty pomocy ambulatoryjnej, pobytu w szpitalu, poniesionych na terytorium Rzeczypospolitej.
 • Jeżeli Twoje dziecko zniszczy pamiątkę w sklepie lub zbije lusterko w samochodzie grając w piłkę – pokryjemy poniesione przez Ciebie koszty. Pokryjemy również koszty szkód wyrządzonych przez Ciebie oraz Twoje zwierzęta, które podróżują z Tobą.
Sprawdź cenę lub kup online
Jan Bezpieczny Pośrednik

Cześć!

Potrzebujesz pomocy przy wyborze ubezpieczenia?

Nasza konsultantka Aneta jest teraz dostępna. Zadzwoń do niej na podany poniżej numer. +48 570971337