Ubezpieczenie nieruchomości

Polisa z cesją

Serwisy dotyczące nieruchomości codziennie aktualizowane są o nowe oferty mieszkań i domów. Ale mało kto może sobie pozwolić na zakup nieruchomości za gotówkę. Większość, aby móc zamieszkać we własnym, wymarzonym mieszkaniu, musi zaciągnąć kredyt hipoteczny. I niestety, kredyt hipoteczny to zobowiązanie wieloletnie.

Przy uruchamianiu kredytu hipotecznego, bank który go udziela, przekazuje cała listę wymaganych dokumentów. Wśród nich jest także konieczność ubezpieczenia mienia i osoby, która zaciąga kredyt. Dla banku to bardzo istotne zabezpieczenie. Mimo że dla osoby, która zaciąga kredyt, umowa ubezpieczenia jest kolejnym wydatkiem mimo wszystko  posiadanie polisy z cesją przynosi korzyść dla obu stron umowy.

Banki często proponują swoim klientom możliwość skorzystania z przygotowanej przez nie oferty ubezpieczenia. I wielu kredytobiorców, by uniknąć nadmiaru formalności, godzi się na takie rozwiązanie. Ale patrząc z szerszej perspektywy, jeśli polisę mamy opłacać tak długo jak trwa umowa kredytowa, warto, by była ona jak najbardziej korzystna. Znajomość warunków ubezpieczenia i rozumienie zakresu ubezpieczenia to kluczowa kwestia przy podjęciu decyzji o wyborze odpowiedniego ubezpieczenia. Niestety nie jest tak, że skoro kredyt został ubezpieczony, to każda sytuacja życiowa, w której nie możemy go spłacić, powoduje przeniesienie odpowiedzialności na ubezpieczyciela.

Zakres ochrony ubezpieczeniowej to jedno z głównych kryteriów wyboru ubezpieczenia na życie, w którym chcemy wskazać bank jako cesjonariusza. Im bogatszy zakres tym większe bezpieczeństwo.  Polisa obejmująca ubezpieczenie na wypadek śmierci kredytobiorcy, na wypadek trwałego inwalidztwa, utraty pracy i niezdolności do pracy to gwarancja, daje gwarancję że gdy osoba, która wzięła kredyt, nie będzie w stanie dłużej go spłacać, obowiązek spada na firmę ubezpieczeniową.

Kolejnym elementem przy wyborze polisy to decyzja jakiej wysokości powinny być sumy ubezpieczenia- czy taka jak wysokość kredytu, czy jednak wyższa. Np. jeśli Twój kredyt to 350 tysięcy zł suma ubezpieczenia nie powinna być niższa niż zaciągnięte zobowiązanie. Możesz jednak wskazać w umowie ubezpieczenia sumę ubezpieczenia na poziomie 500 tysięcy, wówczas, w przypadku Twojej śmierci bank otrzyma 350 tys. (tyle ile wynosi kredyt), a pozostali uposażeni otrzymają 150 tysięcy. Tym samym zabezpieczasz także swoich bliskich.

Cesja polisy jest nie tylko gwarantem dla samego banku. Daje ona również pewność nam w przypadku śmierci, że nie zostawimy bliskich z ogromnymi długami.

Jan Bezpieczny Pośrednik

Cześć!

Potrzebujesz pomocy przy wyborze ubezpieczenia?

Nasza konsultantka Agnieszka jest teraz dostępna. Zadzwoń do niej na podany poniżej numer. +48 604441091