Ubezpieczenia podróżne

Ubezpieczenie podróżne dla przezornego turysty

Wakacje zaczynają się wtedy gdy zaczynasz urlop.  Wyszukiwanie tanich biletów i okazyjnego w cenie noclegu czy luksusowe wczasy. Nie ważne czy relaksować na urlopie będziesz się na polu kempingowym czy w pięciogwiazdkowym hotelu, ważne abyś pamiętał o ubezpieczeniu turystycznym.

Polisa turystyczna to nie jest duży koszt natomiast koszty związane z brakiem polisy mogą być horrendalne. Na szczęście Polacy coraz częściej zdają sobie sprawę jak wielkie znaczenie ma solidna ochrona ubezpieczeniowa także podczas zagranicznego wyjazdu.

1. Zdrowie jest bezcenne.

Przekonał się o tym pewien turysta, który wraz z rodziną zwiedzał w 2016 roku Meksyk. Niestety ów pan przed powrotem do Polski dostał udaru i niezbędna była natychmiastowa pomoc medyczna. Meksykański szpital udzielił pacjentowi pomocy, jednak oprócz pomocy, pacjent otrzymał także rachunek, który opiewał na zawrotną kwotę w wysokości 105 tysięcy dolarów amerykańskich. Dużo? Ale to nie koniec wydatków, koszt powrotu pacjenta do Polski, specjalistycznie przygotowanym samolotem to koszt rzędu ponad 350 tysięcy złotych. Sprawę nagłośniła medialnie rodzina poszkodowanego, ponieważ ani on ani jego bliscy nie byli w stanie uregulować tak wysokiego rachunku za leczenie. I mimo że rzecz działa się kilka lat temu, zagraniczna opieka medyczna nie staniała.

Polisa ubezpieczeniowa z szerokim zakresem i wysokimi sumami ubezpieczenia jest niezawodnym wsparciem dla wszystkich osób chcących spać spokojnie na wymarzonych wczasach.

2. Nieszczęśliwy wypadek może zdarzyć się wszędzie.

Pewien turysta wspinając się na przybrzeżne skałki w Grecji spadł i złamał kręgosłup. Posiadał zarówno kartę EKUZ jak i prywatne ubezpieczenie podróżne. Hospitalizacja tylko częściowo została zrekompensowana kartą EKUZ natomiast gdyby nie prywatne ubezpieczenie, poszkodowany za koszty leczenia i transport do Polski musiałby zapłacić z własnych środków.

3. Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

Wypadki w czasie wyjazdów zdarzają się regularnie. Wyrządzenie szkody osobie trzeciej też niestety nie są rzadkością. Tym bardziej, że szkodę można wyrządzić na osobie trzeciej lub jej mieniu. Ochroną może być np. objęte zdarzenie, podczas którego ubezpieczony zniszczy cudzą rzecz. Osobie która doznała szkody, przysługuje możliwość skierowania roszczenia przeciw osobie, która ją wyrządziła. Posiadając ubezpieczenie OC w życiu prywatnym, ubezpieczyciel pokryje za Ciebie wartość tej szkody, a Ty możesz tym samym uniknąć kosztów postępowania sądowego.

Pakując walizkę, torbę czy plecak ze stelażem nie zapomnij spakować ubezpieczenia, które podczas wyczekanej eskapady zapewni Ci komfort przede wszystkim finansowy w obliczu sytuacji nagłych i nieplanowanych. Nie pozwól sobie zepsuć urlopu i pamiętaj o polisie podróżnej.

Jan Bezpieczny Pośrednik