ubezpieczenie-nie-tylko-szkolne

Ubezpieczenie szkolne nie tylko szkolne

Ubezpieczenie szkolne nie tylko szkolne

Przez długie lata w świadomości rodziców termin „ubezpieczenie szkolne” był nierozerwalnie związany z aktywnością dziecka wyłącznie na terenie szkoły. Ba! Nawet dziś można spotkać rodziców, którzy są przekonani, że skoro ubezpieczenie dziecka nazywane jest szkolnym, to działa tylko w szkole i nigdzie indziej. A przecież nic bardziej mylnego!

Powinniśmy więc chyba ostatecznie i raz na zawsze uporać się z tym błędnym przekonaniem, mówiąc wyraźnie i wprost: ubezpieczenie szkolne to nic innego jak ubezpieczenie NNW dla dzieci. „Szkolne” – to tylko nazwa, relikt zamierzchłych czasów, kiedy dzieci powszechnie ubezpieczano za pośrednictwem szkół. Nijak ma się to do współczesnych czasów, kiedy to rodzic sam i w pełni świadomie ubezpiecza dziecko nie dlatego, że musi, a dlatego, że chce i uważa to za potrzebne.

NNW szkolne bezpieczny.pl

Dlaczego zwracamy na to uwagę?

Po pierwsze - sformułowanie „ubezpieczenie NNW dla dzieci” brzmi zdecydowanie bardziej zrozumiale i jasno. Wiemy, czego możemy się spodziewać, ponieważ nazwa ta jasno i precyzyjnie określa, o jakie ubezpieczenie chodzi i jakie zdarzenia głównie obejmuje.

Po drugie - jego nazwa, w przeciwieństwie do sformułowania „ubezpieczenie szkolne” nie sugeruje ograniczenia działania ochrony tylko do betonowych ścian budynku szkoły, więc nie wprowadza w błąd.

Po trzecie: od razu wiadomo, że dotyczy wszystkich dzieci i młodzieży, a nie tylko tych w wieku szkolnym, co ma szczególne znaczenie w przypadku maluchów ze żłobka i przedszkolaków.

Ubezpieczenie NNW działa też poza szkołą

Nazewnictwo ma znaczenie, zwłaszcza teraz, kiedy wielu rodziców pyta, czy ich ubezpieczenie działa, skoro ze względu na zamknięcie szkół dzieci do szkoły nie chodzą. Ależ działa, jak najbardziej! Ono działa zawsze i wszędzie tam, gdzie jest dziecko. W trakcie wakacji, ferii, zajęć pozaszkolnych i… w trakcie pandemii. Ponieważ jest ubezpieczeniem dziecka, a szkolnym tylko z nazwy i z przyzwyczajenia.

Ubezpieczenie NNW dla dzieci i młodzieży znajdziesz na stronie: bezpieczny.pl/ubezpieczenia-dzieci

Jan Bezpieczny Pośrednik