ubezpieczenie-psa

Ubezpieczony pies - luksus czy konieczność?

„Pies to nie zabawka, pies to obowiązek” usłyszał zapewne każdy kto kiedykolwiek zapowiedział, że planuje zakup lub adopcję psa. I rzeczywiście, posiadanie psa to trwałe zobowiązanie i decyzja która wpływa na życie wszystkich domowników. Szczególnie w dobie pandemii i przymusowej izolacji wielu poczuło, że „przyjaciel” potrzebny od zaraz. Kolejna fala pandemii za nami, a w wielu domach rozgościł się na dobre nowy, czworonożny lokator.

Wybór karmy, obroży, legowiska, no i najważniejsze, wybór imienia, to ekscytujące wyzwania przed którymi staje każdy właściciel psiaka. Ale wiadomo, że jednym z najważniejszych obowiązków właściciela psa jest zapewnienie mu warunków do bezpiecznego i zdrowego rozwoju.

Co bezpieczeństwo i zdrowie psa ma wspólnego z rynkiem ubezpieczeń? Wbrew pozorom całkiem sporo. Ubezpieczyć można dziś prawie wszystko, oprócz życia i zdrowia, ubezpieczamy mieszkania, samochody, okulary, smartfony, pralki… I wreszcie przyszedł czas, że można w niezależnym ubezpieczeniu zabezpieczyć koszty leczenia swojego pupila.

Dotychczas ubezpieczenia dla psa były opcją dodatkową np. przy ubezpieczeniu nieruchomości. Potrzeba stworzenia oferty ubezpieczeniowej dla czworonogów stawała się coraz bardziej wyraźna. Dlatego za temat zabrał się także Bezpieczny.pl tworząc kompleksową i niezależną propozycję dla psów i ich właścicieli.

Pies

Zacznijmy jednak od początku. Skąd pomysł na stworzenie oferty dedykowanej psom? Dlatego, że nie ma psiego NFZ i każdorazowe leczenie psa właściciel pokrywa z własnych środków. A nie jest tajemnicą, że leczenie prywatne zawsze wiąże się z wysokimi kosztami.  Dodatkowa kontrola, dodatkowe badanie, dodatkowy lek to zawsze dodatkowy koszt. Ale świadomy, kochający właściciel przecież nie zrezygnuje z leczenia swojego pupila, gdy ten nie domaga. Świadomy i kochający właściciel zrobi wszystko by pomóc swojemu przyjacielowi odzyskać pełnię zdrowia.

Na jednym z forum dedykowanym psiarzom wyczytaliśmy, że „pies to hobby dla majętnych ludzi”. Czy faktycznie musi tak być? Dzięki propozycji ubezpieczeń od Bezpieczny.pl już nie. Zwrot kosztów leczenia to właśnie rozwiązanie dylematu czy podjąć leczenie psa. W największym skrócie mówiąc- jeśli choroba lub nieszczęśliwy wypadek miał miejsce w trakcie świadczonej ochrony ubezpieczeniowej to zakład ubezpieczeń, na podstawie dokumentacji medycznej i innych dokumentów potwierdzających poniesione koszty, dokona zwrotu wydatków maksymalnie do sumy ubezpieczenia wskazanej w polisie. Teorię skróćmy, bo od tego są ogólne warunki ubezpieczenia. A jak wygląda praktyka? Bezpieczny.pl zawsze podkreślał, że dobre ubezpieczenie, to takie, które działa. A jak zweryfikować czy ubezpieczenie działa? Poznajcie historię naszych Klientów, tych czworonożnych :)

   1. Roczna dziewczynka rasy maltańczyk leczona na obustronne zapalenie zewnętrznych kanałów słuchowych- zwrot kosztów leczenia w kwocie 1 977,00 zł.

   2. 6-cio miesięczny chłopiec rasy Jack Russel Terrier- połknął fragment gumowej zabawki, zastosowano leczenie operacyjne- zwrot kosztów leczenia w kwocie 2 455,00 zł.

   3. 2 -letni chłopczyk rasy Cane Corso Italiano- na spacerze pies uszkodził więzadło krzyżowe przednie- zwrot kosztów leczenia 6 000,00 zł.

   4. Roczny chłopiec rasy Samojed- łzawienie i wyciek z oczu- zwrot kosztów leczenia w kwocie 1 270,00 zł.

   5. 6-cio letnia dziewczynka rasy Staffordshire Bull Terrier- guzek sutka, konieczność mastektomii- zwrot kosztów leczenia w kwocie 2 570,00 zł.

   6. Roczny chłopiec rasy Charcik Włoski- nieżyt żołądka, biegunki- zwrot kosztów leczenia w kwocie 1 328,27zł.

   7. 2-letni chłopczyk, mieszaniec- problemy z oddychaniem, silne charczenie i duszenie się psa- zwrot kosztów leczenia w kwocie 1 126,00zł.

   8. 3 letni chłopiec rasy Jamnik- zatkanie cewki moczowej, problemy z oddawaniem moczu- zwrot kosztów leczenia w kwocie 2 948,00 zł.

   9. Roczny chłopiec rasy Yorkshire Terrier- zatrucie pokarmowe, częste wymioty- zwrot kosztów leczenia w kwocie 6 388,00zł

   10. 8-miesięczny chłopiec rasy Pudel miniaturowy- skórzak na oku, zwrot kosztów leczenia w kwocie 2 208,00zł.

Po roku funkcjonowania na rynku oferty ubezpieczeń dla psów wiemy już, że lepiej płacić przewidywalną składkę niż ponosić wysokie koszty wynikające z nieprzewidywalnych zdarzeń, takich jak choroba czy nieszczęśliwy wypadek. Ponadto zaobserwowaliśmy, że:

   1. Ceny leczenia psa mogą mieć różną rozpiętość nie tylko w zależności od miasta, ale w zależności od wybranego gabinetu weterynarii.

   2. Diagnostyka stanu chorobowego psa jest równie kosztowna co leczenie choroby.

   3. Pies nie powie, że coś go boli, może to jedynie pokazać nietypowym zachowaniem.

   4. Psy także narażone są na nieszczęśliwe wypadki- ciało obce w oku lub uchu, połknięcie przedmiotu, rany skóry, ale przede wszystkim spotkanie z innym zwierzęciem, które nie zawsze może przebiegać w pokojowych relacjach.

   5. Oferta ubezpieczenia kosztów leczenia psa od Bezpieczny.pl ewoluuje wraz z potrzebami i oczekiwaniami rynku.

   6. Tylko zacieśniona współpraca z lekarzami weterynarii pozwala Bezpieczny.pl stworzyć kompleksowy produkt ubezpieczeniowy, dostosowany do realnych potrzeb psów i ich właścicieli.

Jednak koszty leczenia w zakresie ubezpieczenia dla psa od Bezpieczny.pl to nie wszystko. Ochronę ubezpieczeniową można rozszerzyć także o odpowiedzialność cywilną właściciela psa i śmierć psa.  Ale o tym opowiemy następnym razem. A tymczasem, do zobaczenia na Bezpieczny.pl.

Ze mną kupujesz taniej

Mój kod rabatowy 25806 daje Ci min. 10% zniżki na zakup ubezpieczeń na naszej platformie.

Więcej o moich rabatach

Zdalna pomoc online

Zdalnie dopasuję ubezpieczenie, wypełnię formularz umowy zgodnie z Twoimi potrzebami.

Nie udało się zamówić rozmowy, spróbuj ponownie.
Jan Bezpieczny Pośrednik