Ubezpieczenie na życie

Żyło się spokojnie, żyło się wygodnie, żyło się bezpiecznie...

Żyło się spokojnie, żyło się wygodnie, żyło się bezpiecznie. Aż nieproszona przyszła ona-PANDEMIA. Miała być na dwa tygodnie, rozpanoszyła się na ponad rok, i niestety, końca nie widać. Wręcz przeciwnie, obostrzenia, izolacja to dzisiaj nasza codzienność. Wielu tęsknie wspomina czasy gdy można było wyjeżdżać na wczasy, pójść na koncert czy do fryzjera, ba, czasy gdy można było pracować w biurze.

Czy można coś dobrego powiedzieć o pandemii? Chyba tylko to, że nami potrząsnęła i zmusiła do głębszych przemyśleń.  Przyszedł moment gdy dobra materialne przestały wywierać tak wielki wpływ, a do głosu doszły dawno niesłyszane refleksje o życiu.

Rozmyślając o życiu nie można pominąć tematu śmierci, a rozmyślając o bezpieczeństwie nie można pominąć tematu polisy na życie.

Zabezpieczenie finansowe bliskich na wypadek nagłej śmierci bądź gwarancja zastrzyku finansowego w przypadku zdarzenia losowego to naprawdę bardzo ważne kwestie, którym należy poświęcić szerszą uwagę. A że podczas lockdownu czas płynie wolniej to teraz najlepszy moment by zadbać o przyszłość swoją i najbliższych.

Jeżeli posiadasz już ubezpieczenie na życie przyjrzyj się swojej polisie dokładnie. Chodzi o to, by zakres i warunki ubezpieczenia były zgodne z Twoimi potrzebami i oczekiwaniami. A te na przestrzeni lat mogą ulec zmianie bo przecież i życie się zmienia. Świadczenia, z których kiedyś chciałeś skorzystać mogą już być dziś niepotrzebne, takim przykładem jest na przykład świadczenie z tytułu urodzenia dziecka. Jeśli już nie planujesz więcej dzieci to po co płacić za coś z czego się nie korzysta? A może masz poczucie, że dużo płacisz, ale Twoja polisa na życie jest niewystarczająca?

Wybór ubezpieczenia na życie nie może być kwestią przypadku. Zarówno zakres jak i cena muszą być dopasowane do Twoich potrzeb i możliwości. Natomiast sumy ubezpieczenia wybrane w ubezpieczeniu na życie muszą być na tyle wysokie by polisa była skutecznym zabezpieczeniem finansowym Twoich bliskich, gdy Ciebie zabraknie. Wybierając ofertę ubezpieczeniową nie zapominaj o kredytach i zobowiązaniach by wypłata z polisy mogła zagwarantować spłatę wierzytelności.` Przy wyborze ubezpieczenia na życie warto także zasięgnąć opinii u pośrednika specjalizującego się w zakresie ubezpieczeń na życie. Konsultacja z pośrednikiem ubezpieczeniowym może być niezobowiązująca, ale warto czasami skorzystać z eksperckiej wiedzy.

Czy w dzisiejszych, niepewnych czasach można zagwarantować sobie poczucie bezpieczeństwa? Przy całej masie współczesnych problemów w zasadzie tylko świadomość, że posiada się dobrze skonstruowane ubezpieczenie na życie z szerokim zakresem i wysokimi sumami ubezpieczenia może dać poczucie bezpieczeństwa.  Strach o przyszłość jest nieodłącznym elementem naszego życia, ale z dobrą polisą ten strach może być mniejszy.

Jan Bezpieczny Pośrednik