Podróże dla aktywnych Podróże zagraniczne dla aktywnych

Dla wszystkich wyjeżdżających i wypoczywających za granicą z możliwością rozszerzenia o:

 1. ? sporty zimowe
 2. Sporty zimowe - uprawianie w warunkach zimowych wszelkich odmian narciarstwa lub snowboardingu na oznakowanych trasach lub uprawianie sportów, w których wykorzystywane są pojazdy przeznaczone do poruszania się po śniegu lub lodzie.

 3. ? sporty wysokiego ryzyka
 4. Sporty wysokiego ryzyka - uprawianie sportów zimowych oraz dodatkowo uprawianie sportów:
  1) górskich: wszelkich odmian narciarstwa lub snowboardingu poza oznakowanymi trasami, heliskiing, heliboarding, mountainboarding, skoki narciarskie, freeskiing, kolarstwo górskie, downhill, speleologia, bouldering, wspinaczka (górska, skałkowa lub lodowa) przy użyciu sprzętu zabezpieczającego lub asekuracyjnego lub wymagającą użycia takiego sprzętu (nie dotyczy wspinaczki na sztucznej ścianie oraz szlaków górskich typu via ferrata),
  Wszelkiego rodzaju aktywności uprawiane na wysokości od 4 000 m n.p.m. do 6 000 m n.p.m., pod warunkiem, że wyprawa, w której uczestniczy Ubezpieczony, jest zaplanowana na wysokość nieprzekraczającą 6 000 m n.p.m.
  2) powietrznych: baloniarstwo (nie dotyczy widokowych lotów turystycznych), lotniarstwo, motolotniarstwo, paralotniarstwo, spadochroniarstwo, szybownictwo, BASE jumping,
  3) motorowych i motorowodnych: jazda na quadach, sport motorowy (kartingowy, motocyklowy, samochodowy, żużlowy), sport motorowodny (jazda na skuterach wodnych, motorówkach i inne sporty wodne w których wykorzystywane są sportowe łodzie motorowe,
  4) wodnych: kitesurfing, jazda na nartach wodnych, wakeboarding, nurkowanie z wykorzystaniem sprzętu specjalistycznego (poniżej 15 metrów), free diving (nie dotyczy snorkelingu - rekreacyjnego nurkowania przy użyciu "sprzętu ABC" czyli fajki, maski i płetw), rafting i inne sporty wodne uprawiane na rzekach górskich,
  5) street luge, bungee, parkour, sporty walki (z wyłączeniem MMA),

  Za sporty wysokiego ryzyka uważa się również uczestniczenie w wyprawach do miejsc charakteryzujących się ekstremalnymi warunkami klimatycznymi lub przyrodniczymi typu: pustynia, busz, dżungla (nie dotyczy wypraw turystycznych do parków narodowych), Arktyka, Antarktyda i Grenlandia.

 5. ? sprzęt sportowy
 6. Sprzęt sportowy - ubezpieczamy sprzęt sportowy będący własnością Ubezpieczonego w postaci:
  1) nart do uprawiania wszelkich odmian narciarstwa wraz z wiązaniami, butami i kijami narciarskimi;
  2) deski do uprawiania wszelkich odmian snowboardu wraz z wiązaniami i butami;
  3) deski do uprawiania surfingu wraz ze statecznikiem (finy) i smyczą (leash);
  4) deski do uprawiania windsurfingu wraz z masztem, żaglem i trapezem;
  5) deski do uprawiania kitesurfingu wraz z latawcem, bar i trapezem,
  6) specjalistycznego sprzętu do nurkowania: ABC nurkowe (maska, fajka, płetwy), butla i zestawy butlowe, automat oddechowy, kompensator pływalności (jacket) do regulacji/kontroli pływalności, system balastowy, skafander nurkowy mokry lub suchy, komputer nurkowy, głębokościomierz, manometr

W zakresie:

 • Dla osób podróżujących indywidualnie lub w grupie do 10 osób
 • Polisa pokrywa koszty leczenia i usług assistance za granicą do sum wskazanych na umowie ubezpieczenia.
 • Koszty leczenia zaostrzenia chorób przewlekłych w podstawowym zakresie ubezpieczenia.
 • Podstawowy zakres ochrony zawiera m.in. sporty: pływanie, jazda na rowerze, jogging, koszykówka, siatkówka, siatkówka plażowa, nurkowanie ze sprzętem specjalistycznym do 15 metrów, surfing, windsurfing, szlaki Via ferrata
 • Możliwość rozszerzenia zakresu ubezpieczenia m.in. o sporty wysokiego ryzyka (m.in. jazda na quadach, jazda na skuterach wodnych, nurkowanie z wykorzystaniem sprzętu specjalistycznego głębiej niż 15 metrów, kitesurfing, sporty walki (oprócz MMA), trekking na wysokości od 4 000 do 6 000 m n.p.m.) oraz o ubezpieczenie sprzętu sportowego (deski surfingowej, sprzętu do nurkowania, nart, deski snowboardowej oraz osprzętu i ekwipunku).
 • W zakresie ubezpieczenia odpowiedzialność za zdarzenia powstałe w wyniku spożycia alkoholu w kosztach leczenia, NNW, assistance a także w Odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym.
 • W przypadku dalekich Podróży lub podróży do krajów wysoko rozwiniętych, a także uprawiania sportów wysokiego ryzyka rekomendujemy wykupienie wariantu z wyższymi sumami ubezpieczenia.
 • 10% zniżki na zakup ubezpieczenia z użyciem kodu rabatowego Pośrednika.

Przykładowe sytuacje, w których możemy Ci pomóc podczas podróży:

 • W razie nagłego zachorowania, np.: gdy doznasz poparzenia słonecznego, zatrujesz się próbując lokalnych specjałów, pływając dostaniesz zapalenia spojówek lub ucha, lub nieopatrznie wejdziesz na jeżowca – znajdziemy za Ciebie odpowiednią placówkę medyczną (prywatną lub państwową) i pokryjemy koszty leczenia.
 • W przypadku zaostrzenia choroby przewlekłej, pokryjemy koszty leczenia do 100% sumy ubezpieczenia kosztów leczenia wskazanej w umowie ubezpieczenia w podstawowym zakresie ubezpieczenia.
 • Pokrywamy koszty pobytu w izolatorium, jeśli jest on zalecony i organizowany przez służby medyczne danego Państwa, w przypadku nagłego zachorowania potwierdzonego testem diagnostycznym na jednostkę chorobową zaliczaną w czasie podróży zagranicznej do chorób pandemicznych przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) - COVID-19.
 • Organizujemy i pokrywamy koszty transportu do Polski do wysokości sumy ubezpieczenia assistance – odrębna suma niepomniejszająca sumy ubezpieczenia kosztów leczenia.
 • Jeśli Twój bagaż zostanie uszkodzony albo zniszczony na skutek kradzieży jego zawartości, lub zaginie gdy znajdował się pod opieką przewoźnika np. na lotnisku – wypłacimy Ci należne odszkodowanie.
 • Jeżeli Twoje dziecko zniszczy pamiątkę w sklepie lub zbije lusterko w samochodzie grając w piłkę – pokryjemy poniesione przez Ciebie koszty.

 1. ? Sport zawodowy jest wyłączony z naszej odpowiedzialności
 2. Sport zawodowy - uprawianie sportu w taki sposób, w jaki świadczy się pracę lub usługi za wynagrodzeniem w szczególności na podstawie umowy o pracę, umowy cywilnoprawnej, kontraktu sportowego, stypendium sportowego.

Sprawdź cenę lub kup online
Jan Bezpieczny Pośrednik

Cześć!

Potrzebujesz pomocy przy wyborze ubezpieczenia?

Nasza konsultantka Katarzyna jest teraz dostępna. Zadzwoń do niej na podany poniżej numer. +48 570969016