Aktualności

Bagaż doświadczeń.

11.08.2021

Nawet dla najbardziej wytrawnych podróżników pakowanie walizki przed wyjazdem to trudne zadanie. Trzeba przygotować to co niezbędne, coś  na zmianę pogody i cała masę innych rzeczy, które na pewno się przydadzą.  Pakowanie walizki trzeba zorganizować  tak, by zmieściło się wszystko, ale  zabranych rzeczy nie było za dużo i  żeby nie były za ciężkie.

Zważywszy jednak,  że na wyjazd każdy spakuje co innego w  ubezpieczeniu podróżnym od Generali dostępny na stronie www.bezpieczny.pl „bagaż” to bardzo szeroko definicja.

Co jest bagażem w rozumieniu  umowy ubezpieczenia:

  • walizy, plecaki, torby, nesesery, paczki wraz z ich zawartością w postaci odzieży i rzeczy osobistych należących do Ubezpieczonego oraz rowery, wózki dziecięce i inwalidzkie, namioty, śpiwory, karimaty, materace podczas podróży zagranicznej lub podróży krajowej;

Ale także sprzęty elektroniczne:

  • telefony przenośne, sprzęt fotograficzny i kamery video, przenośny sprzęt komputerowy, sprzęt służący do odtwarzania i nagrywania dźwięku, gry wideo od ryzyka rabunku w przypadku noszenia ich przy sobie

Okazuje się, że pakowanie bagażu  przed wyjazdem  zajmuje naprawdę dużo czasu więc chyba nie  ma nic bardziej frustrującego  niż  zniszczony lub, co gorsza,  zgubiony bagaż przez linie lotnicze.

Jak wiadomo, nie wszystkim przykrym zdarzeniom  jesteśmy w stanie zapobiec, ale dobra polisa podróżna z szerokim zakresem może znacznie złagodzić nieprzyjemne konsekwencje trudnej sytuacji. W przypadku utraty albo błędnego skierowania przez przewoźnika lotniczego bagażu podróżnego Ubezpieczonego Centrum Pomocy Generali poczyni starania w celu odzyskania i przekazania Ubezpieczonemu utraconego bagażu, kontaktując się z przewoźnikiem lotniczym.

A kiedy nasz bagaż jest chroniony ubezpieczeniem?

Ochroną ubezpieczeniową objęty jest bagaż podróżny, jeżeli znajduje się pod bezpośrednią opieką Ubezpieczonego albo jeżeli Ubezpieczony:

1) powierzył bagaż zawodowemu przewoźnikowi do przewozu na podstawie odpowiedniego dokumentu przewozowego;

2) oddał bagaż za pokwitowaniem do przechowalni bagażu;

3) zostawił bagaż w zamkniętym na zamek mechaniczny albo elektroniczny pomieszczeniu zajmowanym przez Ubezpieczonego w miejscu zakwaterowania (z wyłączeniem namiotu);

4) zostawił bagaż w zamkniętym indywidualnym pomieszczeniu bagażowym na dworcu (kolejowym, autobusowym, lotniczym);

5) umieścił bagaż w zamkniętym luku bagażowym albo zamkniętym (na zamek mechaniczny bądź elektroniczny) bagażniku samochodu, stojącego na parkingu strzeżonym, a zaginięcie bagażu jest potwierdzone wystawieniem odpowiedniego dokumentu;

6) umieścił bagaż w zamkniętej na zamek mechaniczny albo elektroniczny jednostce pływającej albo kabinie przyczepy samochodowej (kempingowej) znajdujących się na terenie strzeżonym.

Jan Bezpieczny Pośrednik

Cześć!

Potrzebujesz pomocy przy wyborze ubezpieczenia?

Nasza konsultantka Katarzyna jest teraz dostępna. Zadzwoń do niej na podany poniżej numer. +48 530043523