Aktualności

Komu w drogę, temu polisę.

02.08.2021

Sezon wakacyjny w pełni, noclegi zarezerwowane, plany na zwiedzanie i zabawę zrobione.  A że przezorny zawsze ubezpieczony, to z pewnością każdy świadomy urlopowicz zaopatrzył się w polisę turystyczną.  Jedna polisa podróżna to ochrona przed wieloma ryzykami. Wszystko po to, by wymarzony urlop nie stał się koszmarem.  Ale jak to zwykle w świecie ubezpieczeń bywa, polisa polisie nierówna. Dlatego też, jeśli biuro podróży proponuje Ci ubezpieczenie turystyczne warto najpierw sprawdzić i porównać oferty, by wybrać ubezpieczenie kompleksowe oraz by sumy ubezpieczenia w realny sposób stanowiły nasze zabezpieczenie.

Co w polisie turystycznej jest najważniejsze? Głównym „zadaniem” ubezpieczenia turystycznego jest pokrycie kosztów leczenia, gdy za granicą zdarzy się nieszczęśliwy wypadek lub gdy nagle zachorujemy.  Aby mieć pewność, że wybrane przez nas ubezpieczenie spełni   skutecznie swoją funkcję należy wziąć pod uwagę następujące kryteria:

  • Wysokość sumy ubezpieczenia powinna być uzależniona od tego, jaki kraj jest celem naszej podróży. Im w dalszy zakątek świata wyjeżdżamy, tym wyższe sumy ubezpieczenia będą odpowiednie.
  • Jeżeli podróżujemy z małymi dziećmi, to zwiększa się ryzyko, że będziemy musieli skorzystać z szybkiej pomocy lekarskiej na wczasach.
  • Osoby starsze także powinny rozważyć wyższą sumę ubezpieczenia na wypadek, gdyby na urlopie zaostrzyły objawy chorób przewlekłych.
  • Także forma aktywności na urlopie powinna mieć wpływ na wysokość sumy ubezpieczenia, co prawda nieszczęśliwego wypadku nie można przewidzieć, ale większe prawdopodobieństwo ulęgnięcia wypadkowi jest, gdy spędzamy czas aktywnie niż podczas wypoczynku na leżaku przy basenie.

Tu najważniejsza jest świadomość, że koszty leczenia za granicą to bardzo, ale to bardzo duży wydatek. Dla pobudzenia wyobraźni, pomyśl ile kosztowałaby w Polsce np. operacja kolana po nieszczęśliwym wypadku wraz z kosztem hospitalizacji.   A potem pomnóż tą kwotę zgodnie z różnicą kursu walut (np.  euro jest ponad cztery razy droższe od złotówki). Ach i nie zapomnij do rachunku dodać kosztu specjalistycznego transportu do Polski.

Dlatego jeżeli szukasz powodu, dla którego   miałbyś wykupić ubezpieczenie turystyczne to pamiętaj, że polisa to bezpieczne, spokojne, beztroskie wakacje, a w razie sytuacji kryzysowych otrzymanie niezbędnej pomocy.

Jan Bezpieczny Pośrednik