Aktualności

Zakończenie roku szkolnego

24.06.2020

Zakończenie roku dziś będzie wyglądało zupełnie inaczej niż w latach ubiegłych. Nie będzie hucznych akademii i uroczystego wręczenia świadectw. Nadal musimy przecież respektować obostrzenia sanitarne.  Nie zmienia to jednak faktu, że dzieci i młodzież z utęsknieniem wyczekują wakacji. I nic przecież dziwnego, wakacje to synonim wolności.

Aby jednak wakacje były bezpieczne już teraz należy pomyśleć o kompleksowym ubezpieczeniu od następstw nieszczęśliwych wypadków. Potocznie takie ubezpieczenie jest nazywane ubezpieczeniem szkolnym, jednak należy pamiętać, że ubezpieczone dziecko jest chronione przez całą dobę, przez cały rok, czyli także w trwania wakacji.

Na co należy zwrócić szczególną uwagę przy wyborze ubezpieczenia NNW dla dzieci i młodzieży? Przede wszystkim na zakres ubezpieczenia i sumy ubezpieczenia.  No i przede wszystkim należy zapoznać się  OWU czyli  Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia. Są one kluczowe przy wyborze odpowiedniego pakietu, bowiem szczegółowo opisują jego zakres, a także ewentualne wyłączenia odpowiedzialności.

Ubezpieczenie NNW od Bezpieczny.pl, niezależnie od wysokości składki, obejmuje wyczynowe uprawianie sportu we wszystkich wariantach. W zakres ochrony wchodzą także sportowe zajęcia pozaszkolne oraz sporty uprawiane w życiu prywatnym, w tym m.in. sporty walki, piłka nożna, siatkówka, koszykówka, lekkoatletyka, jazda konna, pływanie.

Dodatkową opcją w zakresie ubezpieczenia NNW od Bezpieczny.pl to świadczenia związane z pogryzieniem przez kleszcza: zwrot kosztu wizyty u lekarza w celu usunięcia kleszcza, zwrot kosztu zaleconych przez lekarza badań na boreliozę oraz zwrot kosztów na antybiotykoterapię.

Dlatego warto pamiętać, że koniec roku szkolnego i początek wakacji to najlepszy moment, by zapewnić swojemu dziecku kompleksową ochronę ubezpieczeniową, by mieć zabezpieczenie przed nagłymi i nieprzyjemnymi w skutkach zdarzeniami.

Jan Bezpieczny Pośrednik