Aktualności

„Dobre” ubezpieczenie na życie to jakie?

30.06.2021

Każdy, kto  poszukuje ochrony ubezpieczeniowej chciałby mieć przede wszystkim   „dobre” ubezpieczenie na  życie. Z tym że dla każdego klienta  „dobre”  oznacza całkowicie co innego. Jak  zatem poruszać   się w gąszczu ofert, by być  zadowolonym ze swojego wyboru,  a posiadana polisa była  adekwatna  do potrzeb i oczekiwań? Ubezpieczenie na życie to  zobowiązanie i  ważne jest by wybór oferty nie był  przypadkowy.

Internet daje ułatwiony dostęp do  informacji.  Po wpisaniu w wyszukiwarkę  odpowiedniej frazy pojawia się setka tysięcy odpowiedzi. Jednak problem jest taki, że w  Internecie można opublikować wszystko  bez  większych konsekwencji więc należy zwrócić  uwagę  czy zapoznajemy się  z treściami merytorycznymi czy subiektywnym opisem, który czasami daleki jest od prawdy.

Żeby wybrać „dobre” ubezpieczenie na zycie najpierw trzeba sobie odpowiedzieć na kilka ważnych pytań: jaki  jest stan zdrowia, czy posiadam zobowiązania kredytowe jak np. kredyty,  czy chcę  zabezpieczyć członków rodziny czy zależy mi na świadczeniach dla siebie, na jaki koszt składki mogę sobie miesięcznie pozwolić,   itd.

Określenie własnych potrzeb i oczekiwań   to  pierwszy, ale chyba najważniejszy krok przy wyborze ubezpieczenia. Bo   przecież inne oczekiwania względem ubezpieczenia będzie miał ojciec wielodzietnej rodziny, który musi  spłacać hipotekę na dom, a  zupełnie inne oczekiwania będzie  miał aktywny zawodowo singiel bez zobowiązań  kredytowych.

Umowy ubezpieczenia na życie mają charakter długoterminowy, dlatego jego  koszt musi  zostać uwzględniony w comiesięcznych wydatkach. Jednak cena ubezpieczenia nie będzie wyznacznikiem, że jest ono „dobre”. Najważniejszy jest zakres ściśle  związany z ustalonymi wcześniej potrzebami i oczekiwaniami.

„Dobre” ubezpieczenie to  takie,  które ma dobre warunki,  to  znaczy ubezpieczyciel w transparentny sposób określił zarówno  zakres ubezpieczenia jak i  wyłączenia,  za które nie ponosi  odpowiedzialności.

Wybierając ubezpieczenie na życie  nie należy się spieszyć, bo żeby coś było „dobre” musimy zrobić to dobrze, a  jak wiadomo, przezorny zawsze ubezpieczony.

Jan Bezpieczny Pośrednik