Aktualności

Udane wczasy tylko z polisą.

30.06.2021

Wydawać by się  mogło,   że statystyczny Polak w tym  roku swój urlop spędzi  w Polsce.   Zmiany wytycznych odnośnie kwarantanny po powrocie z wczasów, zamieszanie na lotniskach, odwoływanie wycieczek  przez biura podróży raczej zniechęcają do dalekich wyjazdów.

Ale okazuje się,  że rzeczywiście wczasy w Polsce cieszą się dużym powodzeniem, ale i  biura paszportowe przeżywają  nie lada oblężenie. Kolejki oczekujących na paszport są  na tyle długie, że niektóre  miasta zdecydowały się  wydłużyć pracę urzędników  uwzględniając pracę  w soboty.

Wniosek  z tego  jeden, wszyscy jesteśmy spragnieni wypoczynku i relaksu. Ale żeby urlop marzeń  nie zmienił   się w najgorszy koszmar należy pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

  Przed wyjazdem  na wczasy zagraniczne nie zapomnij o  ubezpieczeniu, takim specjalnie dedykowanym dla podróżujących. 

Polisa podróżna powinna w swoim  zakresie być zabezpieczeniem podróżnego  na nieprzewidziane okoliczności.

Ubezpieczenie „Generali, z myślą o podróży”, dostępne także na platformie  www.bezpieczny.pl w swoim zakresie zawiera świadczenia najbardziej pożądane  w tej niepewnej rzeczywistości. Przede wszystkim w zakresie ubezpieczenia podróżnego jest pokrycie kosztów leczenia i usług assistance za granicą w przypadku nagłego zachorowania na COVID-19,   a także w ramach ubezpieczenia podróżnego pokrywane są koszty kwarantanny i  izolatorium zgodnie z zaleceniami służb medycznych danego państwa.

Oczywiście, pandemia  i COVID-19 to nadal główne tematy związane z wyjazdami zagranicznymi, ale nie zapominajmy też o innych kwestiach, jakie mogą się  przydarzyć w podróży zagranicznej. Dlatego dobrze dobrane ubezpieczenie turystyczne powinno chronić podróżującego od szeregu zdarzeń nie tylko tych związanych z pandemią.

Ważnym  elementem polisy turystycznej jest także OC w życiu prywatnym. Dzięki niemu nie trzeba się obawiać konsekwencji, gdy przypadkiem uszkodzi się czyjeś mienie lub niechcący doprowadzi się do uszczerbku na zdrowiu osoby trzeciej. W zaspokojeniu roszczeń z  pewnością pomoże  ubezpieczenie.

Nigdy nie wiadomo co może  się wydarzyć, a będąc  w  obcym kraju to z pewnością dodatkowy  stres. Dlatego gdy będziesz pakował się  na zagraniczne wczasy,  pamiętaj o swoim bezpieczeństwie. Spakuj olejek  do opalania z filtrem  i polisę turystyczną z szerokim zakresem ubezpieczenia i ze świadczeniami,  które zapewnią Ci spokojny wyjazd.

Jan Bezpieczny Pośrednik